Please or Register to create posts and topics.

Záchranný systém

Zakladám novú tému na všetko čo súvisí so záchranným systémom. U SD-1 p. Krajča som si všimol, že tam má použité zrejme nylonové laná oproti oceľovým, ktoré sú uvádzané v projektovej dokumentácií. Je medzi nimi nejaký markantný rozdiel resp. aký typ lán je lepšie použiť? Vďaka za info

Žluté lana jsou Dyneema. Jsou lehké a velmi pevné a odolné proti prodření. Lehčí než ocelová, lepší manipulace a instalace.

MK has reacted to this post.
MK
Quote from Jiri Krajca on 5th March 2020, 18:57

Žluté lana jsou Dyneema. Jsou lehké a velmi pevné a odolné proti prodření. Lehčí než ocelová, lepší manipulace a instalace.

Vďaka,aký ma priemer tento typ lana resp. je potrebné urobiť o niečo hlbšiu drážku v záhlavnej prepážke oproti ocelovemu lanu?

Průměr teď přesně nevím, ale drážka je normálně podle plánu.

Doporučuji přidat v drazce o jednu preklizku vic. Udělal jsem to a pri instalaci lana to bylo ok. Včetně separace paskou.

Uploaded files:
  • IMG_20200322_165057.jpg

Fotky k zs

Uploaded files:
  • IMG_20200322_174153.jpg
  • IMG_20200322_165109.jpg
  • IMG_20200322_133310.jpg
Quote from JiriMichalek on 15th April 2020, 07:30

Doporučuji přidat v drazce o jednu preklizku vic. Udělal jsem to a pri instalaci lana to bylo ok. Včetně separace paskou.

Vďaka za upozornenie. Mám ešte otázku, že z akého dôvodu sa tieto laná separujú páskou? Separované sú po celej dĺžke alebo len v záhlavnej prepážke a aký typ pásky je použitý?

Paska se dava po cele delce a je to z duvodu zamezeni oteru vlivem vibraci a soucasne chrani proti prilepeni pri montazi. Pouziva se bezna maskovaci paska.

Uploaded files:
  • separace.jpg
MK has reacted to this post.
MK