Please or Register to create posts and topics.

Motor pre SD-1 TGC

Pozdravujem priaznivcov SD-1. Rád by som sa opýtal majiteľov SD-1 z ich praktických skúseností, aký motor by bol najvhodnejší pre SD-1 TGC? Uvažujem medzi SE33XP (35HP) alebo Hirt F-23 (50HP). Osobne sa mi viac páči a radšej by som uprednostnil SE33XP (spotreba, zvukový prejav, nízka hmotnosť). U F-23 sa mi páči vysoký výkon, stúpavosť, na druhej strane ako nevýhodu považujem reduktor, potrebu miešať benzín s olejom, vyššia spotreba a zvuk podobný vysávaču:-) Lietadlo plánujem využívať rekreačne, letisko cca 640 m n.m. Keďže bývam v blízkosti Vysokých a Nízkych Tatier tak občas by som chcel polietať aj ponad tieto kopce (2500-3000m n.m.). Keďže sa jedná o trojkolesový variant TGC letové výkony budú podľa výrobcu o niečo nižšie oproti verzii TD. Zas keď som videl videá p. Krajča a jeho SD-1TG s motorom SE33, prišlo mi to lietadielko celkom svižné a pre mňa by to úplne vyhovovalo. A keďže som vo fáze pred lamináciou penovej výplne dna trupu mal by som mať už asi predstavu akú motorizáciu použijem, keďže napr. pre F-23 je potrebné oproti SE33 do podlahy vsadiť držiaky na výfuk a pod. Ďakujem za cenné názory.